קשרי ממשל

אנחנו עובדות מול ויחד עם משרד הבריאות, נפגשות עם חברות וחברי כנסת, יזמנו הצעת חוק שהוגשה בתחילת מרץ 2023 , עובדות על הצעת חוק נוספת, וגם מתחילות פגישות עם קופות החולים. 

ביוזמתנו ועל ידי חברת הכנסת מיכל שיר סגמן וחה״כ קטי שיטרית, הוגשה הצעת חוק לתיקון חוק הביטוח הלאומי, כך שתתוקן האפלייה הכלכלית נגד יולדות הבוחרות ללדת בקהילה. כרגע המדינה משלמת 16,011 ש“ח על כל לידת בית חולים ואפס על לידות מחוצה לו. זה פוגע בחופש הבחירה של יולדות. 

קישור לכתבה

הנה רשימת הבקשות שהגשנו לד״ר הגר מזרחי, ראש חטיבת הרפואה במשרד הבריאות: 

  1. תהליך מתמשך (פגישות קבועות)
  2. מיילדות לתמוך בשינוי תקינה (מיילדת לכל יולדת) ובליווי הריון על ידי מיילדות
  3. הכשרות לצוותים רפואיים יצרנו קורס לצוותים הרפואיים/סיעודיים/נילווים (״קורס וולפסון״) ואנחנו מקוות לשיתוף פעולה עם ותמיכה של משרד הבריאות – כך שנוכל ללמד בכל בתי היולדות ובבתי הספר לרפואה וסיעוד
  4. חשיבה משותפת לגבי קידום הצעות החוק שלנו זו שהוגשה (לתיקון האפליה הכלכלית נגד יולדות בית/מרכזי לידה) וזו שאנחנו כותבות (״חוק זכויות היולדת ומניעת פגיעות בלידה״) 
  5. אלימות מיילדותית (בשדה הלידה)הכרה ונקיטת עמדה רשמית למיגור מכלול התופעות הנכללות תחת הגדרת המושג הזה
  6. בי״ח בנגב קידום בכל הכוח של הקמת המרכז הרפואי ״שמעון פרס״ בבאר שבע, עמידה על זה שתהיה בו מחלקת יולדות ובכלל, הפניית תשומת לב להזנחת היולדות בנגב
  7. לעניין לידות בקהילה: מציאת פתרון לבעיית המימון, הביטוח המקצועי למיילדות (אין), ושינוי נהלים בתחומים כמו פינוי לידות לבית-חולים ורישום יילודים (הפיכתם לידידותיים ותומכים)
  8. חתימה על מסמך החזון של הפרלמנט הבינארגוני שלנו